Jak uniknąć chaosu, czyli wybieramy akcesoria do przechowywania

Jak uniknąć chaosu, czyli wybieramy akcesoria do przechowywania

Podczas wyposażania domu prędzej czy później zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne są odpowiednie akcesoria do przechowywania. Bez nich utrzymanie porządku w mieszkaniu byłoby praktycznie niemożliwe. To dzięki nim jesteśmy w stanie uniknąć chaosu i umiejętnie posegregować rzeczy. W dzisiejszym poradniku przyjrzymy się najpraktyczniejszym akcesoriom do przechowywania i podpowiemy, które z nich powinny znaleźć się w każdym domu. Zapraszamy do lektury.

Wśród akcesoriów do przechowywania chyba najpopularniejszymi są worki próżniowe. Są to proste, lekkie woreczki, dostępne w wielu rozmiarach, dzięki którym z łatwością poukładamy wszystkie nasze drobiazgi. Worki w większych rozmiarach świetnie nadają się do przechowywania pościeli, ubrań, koców czy innych tekstyliów. Woreczki idealnie chronią przed kurzem, zabrudzeniami i wilgocią. Po umieszczeniu rzeczy w środku, wystarczy odessać powietrze z wnętrza woreczka zwykła rurą od odkurzacza. W woreczku wytworzy się próżnia, która jest idealnym środowiskiem do zabezpieczenia przedmiotów przed zniszczeniem. Dzięki odessaniu powietrza z wnętrza woreczków próżniowych minimalizujemy także objętość przechowywanych przedmiotów, dzięki czemu w prosty sposób oszczędzamy miejsce. Woreczki próżniowe wykonane są z wytrzymałego tworzywa sztucznego, dlatego mogą być używane wielokrotnie.

Dobrym pomysłem będzie zakup pojemnego kosza wykonanego z plastikowej plecionki. Są one dostępne w wielu kolorach i wzorach, dlatego z pewnością wybierzemy model pasujący do danego wnętrza. Takie kosze mają bardzo uniwersalne zastosowanie – mogą służyć np. jako pojemnik na pranie, miejsce do układania zabawek czy kosz na zakupy. Materiał, z którego wykonane są takie kosze, jest bardzo wytrzymały i odporny na uszkodzenia. Bardzo dużą zaletą kosza plecionego jest jego przewiewność, dlatego idealnie nadaje się on do przechowywania rzeczy do prania lub przenoszenia mokrych ubrań w miejsce do ich rozwieszania. Nie musimy obawiać się, że tworzywo zostanie zniszczone pod wpływem wilgoci czy niskich temperatur (dlatego spokojnie możemy trzymać taki kosz nawet na balkonie czy w ogrodzie). Tego rodzaju kosze są świetnym sposobem na utrzymanie porządku również w pokoju dziecięcym. Dzięki dużej elastyczności i estetycznemu wykonaniu, kosze idealnie nadają się do trzymania w nich zabawek i innych dziecięcych skarbów. Plecione kosze są przy tym bardzo ładnym akcentem dekoracyjnym – nie tylko w pokoju dziecka, lecz także dla całego domu.

Oprócz worków i koszy bardzo praktycznymi akcesoriami są także stojaki na butelki i koszyki na owoce. Takie akcesoria bez wątpienia sprawdzą się w każdej kuchni. Dzięki nim sprawimy, że kupione owoce na dłużej pozostaną świeże, a butelki z winem będą ułożone w jednym miejscu. Najlepiej zdecydować się na modele wykonane ze stali, ponieważ są one bardzo trwałe i odporne na działanie wilgoci, wysokich temperatur oraz zmiennych warunków panujących w kuchni. Oprócz niewątpliwej wartości praktycznej, takie narzędzia mogą także spełniać funkcję dekoracyjną. Stalowy kosz czy stojak o srebrnym, błyszczącym wykończeniu z pewnością staną się interesującą dekoracją każdej kuchni. Takie akcesoria pasują do każdego stylu aranżacyjnego, ponieważ równie dobrze wyglądają w nowoczesnych kuchniach skandynawskich, jak we wnętrzach nawiązujących do stylu vintage. Metalowe stojaki na wino dodają wnętrzom elegancji i klasy. Z kolei ułożenie kolorowych owoców w stalowym koszu sprawia, że kuchnia staje się miejscem niezwykle przytulnym i ciepłym.

Akcesoria dla mieszkania i domu, porady dotyczące wyboru oraz wskazówki na temat tego, czego nie może w waszym domu zabraknąć. Zapraszamy!

ul. Mobilna 5, 25-415 Kraków

802 456 923

kontakt@figazmakiem.edu.pl