Jak uchronić nasz dobytek, czyli wybieramy zabezpieczenia i sejfy

Jak uchronić nasz dobytek, czyli wybieramy zabezpieczenia i sejfy

Każdy z nas wie, że najcenniejsze rzeczy potrzebują odpowiedniego zabezpieczenia. Dotyczy to zarówno wartościowych przedmiotów przechowywanych w domu, jak również rzeczy trzymanych w samochodzie, warsztacie czy pracowni. Nieocenioną pomocą są w tym zakresie specjalne urządzenia zabezpieczające, wśród których znajdziemy między innymi sejfy i kłódki. Oferowanych modeli jest bardzo dużo, dlatego przed zakupem powinniśmy dowiedzieć się najważniejszych informacji na ich temat. W dzisiejszym poradniku omówimy najskuteczniejsze typy zabezpieczeń i podpowiemy, na co należy zwrócić szczególną uwagę podczas ich zakupu. Zapraszamy do lektury.

Pierwszym rodzajem zabezpieczeń są kłódki. Producenci współczesnych kłódek oferują nam ogromną różnorodność modeli i wzorów. Kłódki mają bardzo wszechstronne zastosowanie: sprawdzą się w domu, w szkole, w pracy czy w warsztacie. Kłódek możemy używać także do zabezpieczenia bagażu na czas podróży. To niewielkie, ale bardzo praktyczne akcesoria, dlatego doskonałym pomysłem będzie zaopatrzenie się w kilka sztuk.

Jeśli jesteśmy zwolennikami tradycyjnych rozwiązań, dobrym wyborem będzie zakup żeliwnej kłódki na klucz wyposażonej w sztyftowy mechanizm zapadkowy. Takie kłódki są dość ciężkie i bardzo wytrzymałe, dlatego trudno je zniszczyć. Kłódki możemy kupić pojedynczo lub w zestawach. Tego rodzaju zabezpieczenie sprawdzi się na przykład w garażu czy warsztacie.

Ciekawym typem kłódek są kłódki laminowane. Są dostępne w różnych rozmiarach i kolorach. Takie kłódki są niezwykle wytrzymałe za sprawą specjalnej techniki wykonania: urządzenie składa się ze złączonych ze sobą stalowych blaszek poddanych wcześniejszemu zahartowaniu. Kłódki wykonane w tej technice są odporne na uszkodzenia mechaniczne i bardzo trudne do zniszczenia. Kłódki laminowane świetnie nadają się do zabezpieczenia okien, bram, furtek szafek, żaluzji czy krat.

Natomiast do zabezpieczenia bagażu idealnie nadają się kłódki szyfrowe. Są niewielkie i nie rzucają się w oczy. Samodzielnie ustawiamy na nich trzycyfrowy kod, który trzeba wpisać w celu zdjęcia kłódki. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest bardzo przystępna cena.

Przechowując w domu rodzinną biżuterię czy inne drogocenne przedmioty najlepiej umieścić je w sejfie. Sejf możemy wmurować w ścianę lub włożyć do szafy. Ten typ zabezpieczenia jest o wiele skuteczniejszy niż zwykłe kłódki, ponieważ współczesne sejfy są wykonywane z bardzo trwałych i odpornych na zniszczenie materiałów. System cyfrowy używany w tego rodzaju urządzeniach zabezpiecza sejf przed otwarciem przez nieuprawnione osoby. Nie musimy nosić ze sobą żadnych kluczy, ponieważ sejf jest otwierany za pomocą wybranej przez nas kombinacji cyfr. Cyfry możemy zestawiać dowolnie, możemy również zmieniać kod w razie potrzeby. Do zestawu jest dołączany także klucz awaryjny.

W sprzedaży dostępne są także przenośne sejfy samochodowe. Wykonane są z trwałej i odpornej na jakiekolwiek uszkodzenia stali. W środku sejfu znajduje się miękki materiał zapobiegający zarysowaniu przechowywanych przedmiotów. Urządzenie jest bardzo praktycznym elementem wyposażenia auta lub kampera. Idealnie nadaje się do zabezpieczenie portfela, smartfona, nawigacji czy okularów. W zestawie znajduje się dodatkowe zabezpieczenie w postaci stalowej linki doczepianej do urządzenia.

Wybierając zabezpieczenia i sejfy warto skorzystać z oferty renomowanych producentów. Najlepsze sklepy dają pełną gwarancję na zakupiony towar. Gwarancja najczęściej obowiązuje na okres od 24 miesięcy do 5 lat.

Akcesoria dla mieszkania i domu, porady dotyczące wyboru oraz wskazówki na temat tego, czego nie może w waszym domu zabraknąć. Zapraszamy!

ul. Mobilna 5, 25-415 Kraków

802 456 923

kontakt@figazmakiem.edu.pl