Termofory, czyli co powinieneś o nich wiedzieć

Termofory, czyli co powinieneś o nich wiedzieć

Zima w pełni, co coraz mocniej daje się nam we znaki. Na pierwsze promienie wiosennego słońca będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, dlatego powinniśmy już teraz w szczególny sposób zadbać o swoje ciepło. W trakcie długich, zimowych wieczorów nie ma chyba nic przyjemniejszego niż zaszycie się w spokojnym miejscu z herbatą i ulubioną książką. Co zrobić, by jeszcze bardziej uprzyjemnić sobie błogi odpoczynek? Idealnym rozwiązaniem będzie termofor!

Korzyści płynące ze stosowania termoforów były znane już naszym babciom. Te kapitalne urządzenia doskonale sprawdzają się do ogrzewania ciała podczas chłodniejszych dni. Jak właściwie działają termofory i co powinniśmy o nich wiedzieć? Przedstawiamy przegląd najważniejszych zagadnień związanych z termoforami.

Termofory dzielą się na gumowe, żelowe i elektryczne. My preferujemy klasyczne i ponadczasowe termofory wykonane z gumy. Są bardzo wytrzymałe i praktycznie się nie niszczą, dlatego mogą służyć przez całe lata, a nawet być przekazywane z pokolenia na pokolenie. Termofory gumowe są idealnym gadżetem dla wszystkich zmarzluchów – wystarczy napełnić je ciepłą wodą i zakręcić korek, by przez wiele godzin móc cieszyć się odprężającym ciepłem wydobywającym się z ich wnętrza. Temperatura wody wlewanej do termofora nie powinna przekraczać 70 stopni – pamiętajmy o tym, aby uniknąć oparzenia.

Niewątpliwą zaletą stosowania termoforów jest niewielki koszt zakupu. Dostępne obecnie termofory możemy kupić już za kilkanaście złotych. Uroczym elementem dodawanym do termoforów gumowych są miękkie i przyjemne w dotyku sweterki. Są to po prostu materiałowe pokrowce zakładane na termofor, które sprawiają, że nie musimy dotykać bezpośrednio gumy. Termofory ubrane w pokrowiec idealnie nadają się także dla dzieci – ich używanie nie tylko pozwala na uzyskanie przyjemnego ciepła, lecz jest także świetną zabawą. Termofor ze sweterkiem może być przy okazji bardzo sympatyczną ozdobą naszego mieszkania. Pokrowce dodają termoforom uroku i jeszcze bardziej zwiększają komfort użytkowania. W razie potrzeby pokrowiec wystarczy zdjąć i włożyć do prania.

Termofory przydają się także do zmniejszania bólu. Położenie ciepłego termofora na brzuchu skutecznie uśmierza bóle menstruacyjne i wspomaga trawienie. Użycie termofora może zmniejszyć dolegliwości żołądkowe i przyspieszyć przemianę materii. Podłożenie termofora pod lędźwie czy umieszczenie go na barkach niweluje napięciowe bóle mięśni i kręgosłupa. Termofor przyda się również do zmniejszenia bólu zębów, głowy czy ucha. Kojące ciepło powoli wnika w tkanki naszego ciała, stopniowo rozluźniając wszelkie napięcia i pomagając w zminimalizowaniu nawet najbardziej dokuczliwych dolegliwości.

Termofory są idealnym rozwiązaniem na przeziębienia. Zima w Polsce nas nie rozpieszcza – często wracamy do domu z przewianym uchem czy uporczywym kaszlem. W takich sytuacjach, oprócz kubka rozgrzewającej herbaty z cytryną, najlepiej położyć się w łóżku i sięgnąć po wypełniony gorącą wodą termofor. Gwarantujemy, że na drugi dzień poczujecie się znacznie lepiej!

Włożenie termofora pod poduszkę lub pod stopy wspomaga krążenie i niesamowicie odpręża. Dlatego warto mieć w domu termofor na wypadek grypy czy przeziębienia. Kojące ciepło przyspiesza wyleczenie oraz pomaga zasnąć. Termofory idealnie sprawdzają się do ogrzewania dłoni czy stóp podczas wieczornych seansów filmowych, czytania książek czy po prostu błogiego relaksu w ulubionym fotelu. Świetnie nadają się także na prezent dla bliskiej osoby.

Akcesoria dla mieszkania i domu, porady dotyczące wyboru oraz wskazówki na temat tego, czego nie może w waszym domu zabraknąć. Zapraszamy!

ul. Mobilna 5, 25-415 Kraków

802 456 923

kontakt@figazmakiem.edu.pl