Wybieramy najważniejsze akcesoria łazienkowe

Wybieramy najważniejsze akcesoria łazienkowe

Łazienka kojarzy się przede wszystkim z relaksem i odpoczynkiem. Po całym dniu spędzonym w pracy marzymy, by wreszcie wziąć odświeżający prysznic czy pachnącą kąpiel w wannie pełnej piany. Wyposażając łazienkę musimy pamiętać o podstawowych elementach, które obowiązkowo powinny znaleźć się w pomieszczeniu. W dzisiejszym artykule podpowiemy, jakie praktyczne akcesoria warto umieścić w łazience. Zapraszamy do lektury.

Wygodne korzystanie z łazienki w dużej mierze zależy od rozmieszczenia w niej przedmiotów. Chociaż łazienki różnią się od siebie poz względem wielkości czy stylu dekoracyjnego, w każdej z nich powinny znaleźć się pewne kluczowe elementy. I chociaż pewnie na co dzień nawet nie zwracamy na nie uwagi, takie akcesoria łazienkowe zapewniają nam komfortowe korzystanie z pomieszczenia.

Pierwszym dość niepozornym, lecz bardzo praktycznym akcesorium łazienkowym jest uchwyt na papier toaletowy. Często jesteśmy dość sceptycznie nastawieni do montowania uchwytów z obawy przez zniszczeniem płytek w trakcie wiercenia. Na szczęście jest na to sposób! Wystarczy zdecydować się na uchwyt na papier toaletowy wyposażony w przyssawkę. Dzięki temu nie musimy wykonywać żadnych otworów w płytkach, unikamy także zabrudzenia pyłem i gruzem. Uchwyty z przyssawką możemy dowolnie zdejmować i zmieniać ich położenie. Łatwo wyczyścimy powierzchnię pod przyssawką – wystarczy w tym celu na chwilę zdjąć uchwyt ze ściany. Sama przyssawka po zamontowaniu jest właściwie niewidoczna, dlatego nie zobaczymy żadnej różnicy między takim uchwytem a modelem zawieszanym na wkrętach. Najpraktyczniejsze są uchwyty wykonane z drutu chromowanego, ponieważ są odporne na działanie wilgoci i zmiennych temperatur. Elementy chromowane są ponadto bardzo wytrzymałe, dlatego posłużą nam na lata.

Nie tylko uchwyty na papier toaletowy mogą być zamontowane za pomocą przyssawki. Kolejnym akcesorium łazienkowym wyposażonym w ten system mocowania jest pojemnik na mydło. Mydelniczki naścienne są o wiele wygodniejsze niż zwykłe pojemniki, ponieważ nie gromadzi się w nich woda i nie zajmują miejsca na wannie czy umywalce. Mydelniczka wisząca wykonana ze stali chromowanej to bardzo efektowny element dekoracyjny. Tego rodzaju akcesoria świetnie wpasują się zarówno w nowoczesne, jak i bardziej tradycyjne wnętrza. Mydelniczki z przyssawką zamontujemy podobnie jak w przypadku uchwytów na papieru toaletowy – wystarczy po prostu przykleić je do ściany. Mydelniczka z przyssawką bardzo dobrze przywiera do płaskich powierzchni płytek, dlatego nie musimy martwić się o to, że odklei się na skutek zawilgocenia czy zalania wodą. Akcesoria wykonane ze stali chromowanej nie poddają się działaniu rdzy, dlatego taka mydelniczka będzie nam służyła przez naprawdę długi czas.

W każdej łazience znajdują się ręczniki. Bardzo ważne jest odpowiednie przechowywanie ręczników, zwłaszcza po użyciu. Aby ręczniki mogły szybko schnąć, najlepiej wieszać je na specjalnych wieszakach. Do wyboru mamy wiele możliwości, jednak najpraktyczniejszymi wydają się wieszaki w formie kółek oraz wieszaki kilkuelementowe. Idealnie sprawdzają się na przykład wieszaki poczwórne, na których powiesimy ręczniki lub gąbki ze sznureczkiem. Wieszaki-kółka są za to bardzo efektownym elementem dekoracyjnym. Najlepiej zamontować je przy umywalce i zawiesić na nim mały ręcznik do wycierania rąk. Jak w przypadku wcześniejszych akcesoriów, również wieszaki na ręczniki mogą być zamontowane na przyssawkach. Metalowe wieszaki z błyszczącym wykończeniem dodają wnętrzu elegancji i klasy.

Akcesoria dla mieszkania i domu, porady dotyczące wyboru oraz wskazówki na temat tego, czego nie może w waszym domu zabraknąć. Zapraszamy!

ul. Mobilna 5, 25-415 Kraków

802 456 923

kontakt@figazmakiem.edu.pl