Osiem praktycznych akcesoriów niezbędnych w każdym domu

Osiem praktycznych akcesoriów niezbędnych w każdym domu

Wyposażając dom często skupiamy się wyłącznie na meblach czy sprzętach AGD i RTV. A przecież to detale tak naprawdę sprawiają, że czujemy się w naszym mieszkaniu komfortowo. W dzisiejszym poradniku przedstawiamy zestawienie ośmiu najbardziej praktycznych akcesoriów, które powinny znaleźć się w każdym dobrze urządzonym domu.

Miejsce 8 – akcesoria do przechowywania.
Skutecznie unikniemy bałaganu korzystając z poręcznych i niezwykle praktycznych akcesoriów do przechowywania. Powinniśmy zaopatrzyć się przede wszystkim w plastikowe pudełka do przechowywania żywności, woreczki próżniowe i kosze na bieliznę. Jeśli w domu są dzieci, koniecznie kupmy także kosze i pudełka na zabawki. Wyposażając mieszkanie w akcesoria do przechowywania najlepiej zdecydujmy się na co najmniej kilka rodzajów.

Miejsce 7 – akcesoria łazienkowe.
Obowiązkowymi akcesoriami, które powinny znaleźć się w każdej łazience, są wieszaki na ręczniki, mydelniczka i uchwyt na papier toaletowy. Dobrym pomysłem będzie skorzystanie z modeli mocowanych za pomocą przyssawek, dzięki czemu nie będziemy musieli rozkuwać ścian.

Miejsce 6 – koszyk na owoce.
Aby owoce dłużej zachowały świeżość, zaleca się zapewnienie im odpowiedniej cyrkulacji w miejscu przechowywania. W tym celu idealnie sprawdzą się ażurowe kosze w kolorze srebra, które z pewnością dodadzą naszej kuchni eleganckiego charakteru.

Miejsce 5 – koc.
Koc jest niezastąpionym towarzyszem chwil relaksu. Najlepiej zdecydować się na lekki i puszysty koc z długim włosem. Taki koc jest niezwykle miękki, a przy tym może stanowić ciekawy element dekoracyjny każdego pomieszczenia. Koce świetnie sprawdzają się także podczas wieczornego wypoczynku na tarasie czy balkonie.

Miejsce 4 – termofor.
Jeszcze lepszym rozwiązaniem do rozgrzewania ciała jest termofor. Termofory sprawdzają się zwłaszcza w długie, zimowe wieczory, kiedy w przyjemny sposób ogrzewają nasze stopy, dłonie i plecy. Polecamy zwłaszcza termofory gumowe wyposażone w miękkie pokrowce-sweterki.

Miejsce 3 – termometr.
Termometry dzielimy na wewnętrzne i zaokienne. Warto zainwestować w obydwa typy, ponieważ dzięki temu zyskamy informacje na temat temperatury wewnątrz domu i na zewnątrz. Możemy wybierać pośród szerokiej gamy tradycyjnych termometrów słupkowych lub nieco zaszaleć i wybrać urządzenie elektroniczne. Co ważne, w termometrach słupkowych nie stosuje się już rtęci, zatem są one całkowicie bezpieczne nawet w przypadku rozbicia.

Miejsce 2 – wycieraczka.
Wycieraczki są niezbędnym elementem wyposażenia każdego domu czy biura. Umieszczenie przed wejściem do mieszkania wycieraczki nie tylko ochroni wnętrze domu przed zabrudzeniem, lecz może być także ciekawą ozdobą. Oferowane obecnie wycieraczki charakteryzują się ciekawym wzornictwem i całą paletą barw, dlatego z pewnością znajdziemy coś dla siebie. Bardzo praktycznym typem wycieraczek są te ze spodem antypoślizgowym. Pod spodem takich wycieraczek znajduje się warstwa gumy, chroniąca wycieraczkę przed przesuwaniem i przed zawilgoceniem w przypadku przedostania się pod nią cząsteczek wody.

Miejsce 1 – kapcie!
Tak, to właśnie one znalazły się na szczycie naszego rankingu. Chociaż bardzo niepozorne i nierzucające się w oczy, tak naprawę to one są podstawą naszego komfortu. Miękkie kapcie pozwolą naszym nogom odpocząć po całym dniu spędzonym w ciężkich butach. Kapcie mają również funkcję praktyczną – dzięki nim uchronimy podłogi przed zarysowaniami i zniszczeniem. Dlatego jeśli jeszcze nie zdążyliście kupić kapci, najwyższa pora wybrać się do sklepu!

Akcesoria dla mieszkania i domu, porady dotyczące wyboru oraz wskazówki na temat tego, czego nie może w waszym domu zabraknąć. Zapraszamy!

ul. Mobilna 5, 25-415 Kraków

802 456 923

kontakt@figazmakiem.edu.pl