Klosze do lamp – jakie są ich rodzaje? Które kupić?

Klosze do lamp – jakie są ich rodzaje? Które kupić?

​Są w prawie każdym domu, zdobią nasze sufity i sprawiają, że oświetlenie domowe nabiera wyjątkowego charakteru. Klosze do lamp niejedno mają imię i oferują całkiem szerokie spektrum możliwości jak na tak pozornie prostą rzecz. Dobierając je w odpowiedni i przemyślany sposób możemy zupełnie zmienić stylizację domu lub mieszkania, odmienić jego charakter i sprawić, by spędzało się w nim czas jeszcze przyjemniej. Dobierając z kolei klosze nieodpowiednio, możemy zepsuć efekt nawet najlepszego oświetlenia domowego. Oto często stosowany podział kloszy do lamp.

Klosz nieprzepuszczalny – zamknięty od góry

To klosz do lampy w pełni zabudowany, który daje równomierne światło, doskonale nadaje się do wykorzystania chociażby w biurach lub jadalniach. Uzyskamy tym sposobem fantastyczne oświetlenie, które podświetli konkretne miejsca w bardzo wyrazisty i równomierny sposób. W przypadku tych kloszy stosuje się wiele różnych rozwiązań technologicznych, które mają na celu ukierunkowanie w odpowiedni sposób wiązki światła i jej stylizację. To chociażby klosze wykorzystane z użyciem małych prymatów.

Klosz nieprzepuszczalny – zamknięty od dołu

Dają dość ciekawy efekt dekoracyjny oświetlając w większym stopniu ściany oraz sufit. To może pozwolić na stworzenie świetnej aranżacji, dzięki czemu chętnie wykorzystuje się to rozwiązanie chociażby w wielu salonach. W salonach lub sypialniach dodatkowo można zastosować odbłyśnik, który jeszcze bardziej zróżnicuje padające światło i pozwoli na znacznie lepszą aranżację miejsca, w którym przebywamy.

Klosze klasyczne – szklane

To typowe rozwiązanie widywane w naszych domach. Gwarantuje światło kierunkowe, które rozkłada się równomiernie. Dzięki temu uzyskujemy spójny efekt świetlny w pomieszczeniu. Klosze szklane często dają również możliwość ustawienia ich w różnorodny sposób i uzyskania dokładnie takich efektów jak chcemy. Są znacznie prostsze w montażu i często dają znacznie większe możliwości aranżacyjne. Współcześnie wykonywane są na wiele sposobów, a oprócz szkła wykorzystywane są również tworzywa sztuczne.

Klosze uniwersalne i dedykowane

W bardzo wielu wypadkach klosze są dostosowane do konkretnych lamp i świetnie z nimi współgrają. Na rynku jednak nie brakuje również rozwiązań uniwersalnych, które są przede wszystkim tańsze. W ich przypadku jednak dobrze będzie upewnić się czy na pewno sposób montażu będzie odpowiadał naszej lampie.

Od wybranej oprawy oświetleniowej zależeć będzie bardzo wiele w kwestii stylistyki naszego domu. Warto zatem postawić na klosze dobrej jakości, spełniające swoje zadanie perfekcyjnie, a przy tym nadające ciekawego stylu i charakteru Twojemu mieszkaniu.

Tanie klosze kupimy za kilkadziesiąt złotych. Klosze producentów takich jak ALFA, REALITY lub CANDELLUX to znacznie większe możliwości aranżacji Twoich wnętrz i uzyskania ciekawych efektów świetlnych.

Akcesoria dla mieszkania i domu, porady dotyczące wyboru oraz wskazówki na temat tego, czego nie może w waszym domu zabraknąć. Zapraszamy!

ul. Mobilna 5, 25-415 Kraków

802 456 923

kontakt@figazmakiem.edu.pl