Zieleń w domu – dlaczego warto hodować kwiaty doniczkowe i jak się do tego zabrać?

Zieleń w domu – dlaczego warto hodować kwiaty doniczkowe i jak się do tego zabrać?

Zieleń w domu jest znowu modna. To wynika z przeglądu trendów w ostatnich sezonach. I nic nie wskazuje na to, by tendencja ta miała w najbliższym czasie ulec odwróceniu. Kwiaty doniczkowe wróciły w wielkim stylu. Dziś to przede wszystkim młodzi ludzie, głownie z pokolenia dwudziestolatków i trzydziestolatków interesują się hodowlą roślin, śmiało i w dużych ilościach wprowadzają kwiaty do swoich mieszkań. Jeśli chcesz do nich dołączyć, koniecznie przeczytaj nasz poradnik dla początkujących domowych ogrodników przygotowany we współpracy ze sklepem www.metroz.pl, w którym znajdziesz liczne akcesoria niezbędne do tego, by hodować rośliny we wnętrzach lub w domowym ogrodzie. Bogata oferta metroz.pl to między innymi donice i doniczki, a także systemy nawadniania roślin i narzędzia ogrodnicze.

Od czego zacząć przygodę z zielenią w domu? Na początek ustalmy, jakie warunki panują w naszym mieszkaniu – kluczowe jest nasłonecznienie, a więc to, na którą stronę świata wychodzą okna i czy nie są zacienione na przykład innym budynkiem lub drzewami, które odcinają dopływ światła. Najlepsze warunki do uprawy roślin mamy na południowo – zachodnim oraz południowo – wschodnim kierunku, jednak i w ciemnych pomieszczeniach mogą rosnąć rośliny, tylko trzeba starannie dobrać ich gatunki. Na początek warto też poradzić się w kwiaciarni lub sklepie ogrodniczym, jakie rośliny polecane są dla początkujących ogrodników.

My możemy polecić rozpoczęcie od założenia ziołowego ogródka, bo to rzecz estetyczna i praktyczna – aromatyczne zioła nie tylko ozdobią dom, ale też mogą być wykorzystywane do przyprawiania potraw. A przy tym zioła to w większości rośliny bardzo łatwe w uprawie, szybko też rosną, więc nie musimy długo czekać na satysfakcję z naszych ogrodniczych zabiegów. Do ziół warto wybrać doniczki, które pozwalają uprawiać te rośliny kaskadowo – zyskujemy wtedy oryginalną, naturalną ozdobę kuchni. Tego typu doniczki znajdziemy w sklepie www.metroz.pl. Oczywiście zawsze sprawdza się też klasyczna uprawa ziół i przypraw w skrzynkach na parapecie lub na balkonie.

Rozpoczynając przygodę z roślinami w domu warto też maksymalnie ułatwić sobie ich uprawę. Znakomicie sprawdzają się doniczki z systemem nawadniającym, które sprawiają, że rośliny rosną pięknie przy minimalnym wysiłku z naszej strony. Ważne, by wybierając doniczki i osłonki kierować się nie tylko względami praktycznymi. Jeśli znajdziemy interesująco wyglądające doniczki, nasza roślinna kolekcja będzie estetyczną ozdobą wnętrza. Oczywiście już od nas zależy, czy wybierzemy neutralne np. białe lub szare doniczki czy mocne akcenty kolorystyczne kontrastujące z bazowymi kolorami mieszkania – warto jednak od razu myśleć o roślinach jako o dekoracji mieszkania.

Jeśli nie mamy doświadczenia z roślinami, dobrym pomysłem mogą być różnego rodzaju sukulenty, które są łatwe w uprawie i mają niewielkie wymagania co do ilości światła lub wody. A są przy tym roślinami bardzo dekoracyjnymi. Zarówno klasyczne kolczaste kaktusy jak i okazy o fantazyjnych grubych liściach wyglądają bardzo dobrze w każdym wnętrzu.
 

Akcesoria dla mieszkania i domu, porady dotyczące wyboru oraz wskazówki na temat tego, czego nie może w waszym domu zabraknąć. Zapraszamy!

ul. Mobilna 5, 25-415 Kraków

802 456 923

kontakt@figazmakiem.edu.pl