Jak dobrze urządzić małą kuchnię?

Jak dobrze urządzić małą kuchnię?

Kuchnia nieprzypadkowo nazywana jest sercem domu. To właśnie w niej przygotowujemy posiłki dla rodziny, w kuchni siadamy z kubkiem herbaty, by odpocząć przez chwilę. I to właśnie do kuchni zapraszamy tych gości, z którymi czujemy się wyjątkowo blisko – przyjaciele nie muszą być z honorami przyjmowani w salonie, by czuć się u nas jak u siebie w domu.

Dlatego tak ważne jest, by projektując kuchnię, urządzić ją tak, by była praktyczna i funkcjonalna, a jednocześnie estetyczna i zachęcająca do tego, by w niej przebywać. Jest to szczególnie trudne zadanie, jeśli kuchnia jest niewielka. A z takim właśnie problemem stykamy się często, gdy kupujemy mieszkanie w nieco starszym bloku – w nowoczesnych domach dominują otwarte kuchnie połączone z salonem, w kamienicach zaś kuchnie są obszerne i wysokie, bardzo ustawne, często z osobną spiżarnią, co ułatwia rozplanowanie przechowywania.

Na szczęście nawet niewielką i ciasną kuchnię można urządzić bardzo dobrze. Z pomocą przyjdzie nam sklep www.metroz.pl, gdzie znajdziemy szeroką ofertę akcesoriów wyposażenia wnętrz. Znajdziemy tam zarówno przedmioty, które pomogą nam w przeprowadzaniu remontu mieszkania, a także akcesoria do przechowywania oraz liczne gadżety kuchenne, dzięki czemu nasza kuchnia będzie modna i piękna.

Od czego zacząć projekt malej kuchni? Przede wszystkim od rozważenia, ile miejsca potrzebujemy. Zamiast zabudowywać cała dostępną przestrzeń, zacznijmy od reedukacji rzeczy, które będziemy w niej przechowywać. Aby to zrobić, należy uważnie przyjrzeć się trybowi życia swojemu i swojej rodziny. Jeśli nie gotujemy skomplikowanych dań, możliwe, że nie potrzebujemy licznych akcesoriów kuchennych.

Kolejna sprawa to stworzenie projektu, który pozwoli na wykorzystanie ścian aż po sufit – w górnych szafkach możemy urządzić spiżarkę lub przechowywać rzadziej używane rzeczy. To czego potrzebujemy to przede wszystkim maksymalnie dużo blatów do pracy. Warto tez zadbać o kącik, w którym możemy usiąść z kubkiem herbaty i kanapką. Nawet jeśli na co dzień spożywamy posiłki w innym pomieszczeniu, a kuchnia jest niewielka, dobrze mieć miejsce na drobną przekąską. Może to być choćby kawałek blatu z wysokim stołkiem albo opuszczany stolik przytwierdzony do ściany.

Jak nadać kuchni przytulny wygląd?
W przypadku kuchni typowo dekoracyjne bibeloty raczej się nie sprawdzą, szczególnie gdy pomieszczenie jest niewielkie. Wystarczy jednak dobrać praktyczne przedmioty w spójnej estetyce, by kuchnia wyglądała dobrze i przytulnie. Na przykładach chlebak i czajnik spójne kolorystycznie będą wyglądały dobrze i nowocześnie. Także dobrze zaprojektowany przyprawnik będzie pełnił funkcję zarówno dekoracyjną jak i praktyczną, bo pomoże uporządkować przyprawy i znacząco ułatwi nam pracę podczas gotowania. Tego rodzaju dodatki znajdziemy na stronie www.metroz.pl.
Kuchnia, która się zmienia

Planując małą kuchnię, warto rozważyć różnego typu rozwiązania modułowe, które pozwolą elastycznie zarządzać przestrzenią w tym pomieszczeniu. Mogą to być na przykład bufety na kółkach i innego typu mobilne meble.
 

Akcesoria dla mieszkania i domu, porady dotyczące wyboru oraz wskazówki na temat tego, czego nie może w waszym domu zabraknąć. Zapraszamy!

ul. Mobilna 5, 25-415 Kraków

802 456 923

kontakt@figazmakiem.edu.pl