Porządek jest najważniejszy, czyli wybieramy akcesoria do utrzymania czystości

Porządek jest najważniejszy, czyli wybieramy akcesoria do utrzymania czystości

Jedną z czynności cyklicznie wykonywanych w domu czy ogrodzie jest sprzątanie. Niektórzy go nie znoszą, inni wręcz uwielbiają – jednak bez wątpienia każdy z nas poświęca dużą ilość czasu na domowe porządki. Jak sprawić, by sprzątanie nie było udręką, a stało się przyjemnością?

Wiele z nas zastanawia się, w jaki sposób usprawnić codzienne porządki. W tym celu najlepiej wyposażyć się w przyrządy i akcesoria, które pomogą nam w utrzymywaniu czystości. Poniżej przedstawiamy zestawienie najważniejszych narzędzi do utrzymania czystości, które powinny znaleźć się w każdym domu.

Bardzo praktyczną pomocą w sprzątaniu domu i garażu są mokre ściereczki czyszczące. Dzięki nim z łatwością zetrzemy kurz oraz zabrudzenia wszelkich powierzchni i narzędzi. Ściereczki czyszczące usuwają nawet najsilniejsze plamy ze smoły, oleju czy farb, dlatego świetnie nadają się do mycia rąk po pracach w warsztacie czy ogrodzie. Najlepiej od razu kupić duże opakowanie, by zawsze mieć chusteczki pod ręką.

Lato nieodłącznie kojarzy nam się z grillowaniem. Wspólny grill to idealna okazja na spotkanie ze znajomymi i rozmowy do białego rana. Aby nasz grill mógł posłużyć nam na długo, musimy o niego odpowiednio zadbać. Po każdym użyciu grill musi być dokładnie wyczyszczony i zabezpieczony. W tym celu najlepiej użyć specjalnej szczotki do grilla. Część czyszcząca szczotek do grilla wykonana jest z mocnego i trwałego drutu mosiężnego, dzięki któremu bez problemu usuniemy nawet najbardziej uporczywe zabrudzenia. Aby ułatwić sobie korzystanie ze szczotki, warto wybrać model z wygodnym uchwytem.

W wielu domach znajdują się kominki. Są bardzo efektowne i sprawiają, że dom nabiera niezwykle przytulnego klimatu. Jednak aby kominek mógł być ozdobą naszego wnętrza, musimy o niego odpowiednio zadbać. W tym celu najlepiej wyposażyć się w zestaw służący do zajmowania się paleniskiem. W takich zestawach znajdziemy wszystkie elementy niezbędne do utrzymania czystości naszego kominka, a więc pogrzebacz, szufelkę, miotełkę i szczypce, wszystkie umieszczone na praktycznym stojaku. Elementy zestawu wykonane są z wytrzymałej stali, odpornej na działanie wysokich temperatur. Dzięki nim sprawnie wyczyścimy kominek, a nasz dom znów rozbłyśnie cudownym blaskiem.

Dużo czasu spędzasz w garażu? Majsterkowanie jest jednym z twoich największych hobby? Z pewnością masz dość ręcznego usuwania pozostałości po pracach wykonywanych w warsztacie. Doskonałą pomocą będzie dla ciebie odkurzacz warsztatowy. Tego rodzaju odkurzacze charakteryzują się dużą mocą i trwałością wykonania, dzięki czemu bez problemu usuniesz wszystkie zanieczyszczenia. Odkurzacze warsztatowe wyposażone są w wygodne kółka oraz rury z możliwością regulacji długości, dlatego bez problemu wyczyścisz nawet najbardziej niedostępne miejsca w warsztacie. Niektóre odkurzacze warsztatowe wyposażone są w dodatkową funkcję nadmuchu. Najlepsze modele pozwalają zarówno na pracę na sucho, jak i na mokro. Odkurzacz warsztatowy to z pewnością wydatek, który się opłaca.

Ostatnim urządzeniem, na które chcieliśmy zwrócić uwagę, jest golarka do ubrań i dywanów. Dzięki niej szybko i skutecznie usuniesz zmechacenia z odzieży, dywanów czy tapicerki samochodowej. Golarki mają niewielkie rozmiary i są wygodne w użyciu, ponieważ działają bezprzewodowo. To sprytne urządzenie przyda się nam zarówno w domu, jak i w podróży. Dzięki golarkom odzyskamy piękny wygląd ulubionych ubrań i pozbędziemy się sierści zwierząt z materiałów. To niewielkie urządzenie powinno znaleźć się w każdym domu.

Akcesoria dla mieszkania i domu, porady dotyczące wyboru oraz wskazówki na temat tego, czego nie może w waszym domu zabraknąć. Zapraszamy!

ul. Mobilna 5, 25-415 Kraków

802 456 923

kontakt@figazmakiem.edu.pl