Top 5 akcesoriów, które powinny znaleźć się w każdej kuchni.

Top 5 akcesoriów, które powinny znaleźć się w każdej kuchni.

Kuchnia jest miejscem do zadań specjalnych. To tutaj przygotowujemy posiłki dla naszych najbliższych i to tu wypróbowujemy najnowsze przepisy na pyszne potrawy. Dobrze urządzona kuchnia to podstawa, dlatego jej aranżacja powinna być solidnie przemyślana. I nie chodzi tu tylko o meble czy układ sprzętów AGD – równie ważne (jeśli nie ważniejsze) jest wyposażenie kuchni w kluczowe przybory i akcesoria. W dzisiejszym artykule przedstawiamy pięć produktów, które obowiązkowo powinny znaleźć się w każdej dobrze urządzonej kuchni. Zapraszamy do lektury.

Po pierwsze – czajnik. Jednym z najważniejszych sprzętów kuchennych jest czajnik – bez niego nie zrobimy przecież ulubionej herbaty czy kawy. Zamiast nudnego czajnika elektrycznego warto postawić na coś bardziej oryginalnego. W ostatnich latach do łask wracają czajniki emaliowane oraz czajniki z gwizdkiem. Wśród czajników z gwizdkiem najpopularniejsze są te wykonane ze stali nierdzewnej. Są bardzo trwałe i odporne na działanie korozji. Dzięki praktycznemu systemowi automatycznego otwierania gwizdka przyciskiem umieszczonym na rączce unikniemy oparzenia. Bardzo efektowne są czajniki emaliowane. Są one wykonane ze stali pokrytej warstwą kolorowej emalii. Ilość dostępnych wzorów i kolorów jest naprawdę oszałamiająca. Czajniki emaliowane mogą być używane na wszystkich rodzajach kuchenek: gazowych, elektrycznych, ceramicznych oraz indukcyjnych.

Po drugie – deska do krojenia. Aby nie zniszczyć blatów kuchennych niezbędne jest posiadanie w kuchni deski do krojenia. Najlepszym wyborem będzie deska bambusowa lub granitowa. Deski bambusowe są lekkie i nadają się do krojenia większości produktów. Są również bardzo proste w czyszczeniu, z łatwością poddając się działaniu preparatów myjących. Najlepiej zaopatrzyć się w kilka desek różnych rozmiarów, plus dodatkowo w okrągłą deskę do serwowania pizzy. Jeśli jednak naprawdę zależy nam na desce dosłownie nie do zdarcia, polecamy zaopatrzenie się w deskę wykonaną z granitu. Takie deski są niezwykle wytrzymałe i doskonale nadają się nie tylko do krojenia, lecz również do serwowania potraw.

Po trzecie – garnki. Na temat garnków można pisać naprawdę dużo. Najważniejsze, byśmy dobrali garnki pod kątem używanej przez nas kuchenki. Pamiętajmy o tym zwłaszcza w przypadku kuchenki indukcyjnej – do gotowania na indukcji nadają się wyłącznie garnki przeznaczone do tego rodzaju płyty. Jeśli chodzi o ilość garnków tak naprawdę nie ma reguły, jednak najlepiej wyposażyć się co najmniej w 6 garnków i rondli różnej wielkości. Najwygodniej zakupić cały komplet garnków wraz z pokrywkami.

Po czwarte – patelnia. Patelnia jest równie ważna w kuchni co garnki. Wybór patelni jest obecnie naprawdę szeroki. Producenci oferują nam modele wykonane z aluminium, ceramiki lub granitu, z rączkami odpinanymi lub zamontowanymi na stałe. Interesującym rodzajem patelni są tak zwane modele „non-stick”. Do ich wykończenia została używa specjalna powłoka przypominająca marmur, zapobiegająca przywieraniu. Wybierając patelnie również musimy wziąć pod uwagę rodzaj kuchenki – w sprzedaży znajdziemy zarówno patelnie do kuchenek tradycyjnych (gazowych, elektrycznych, ceramicznych), jak i do płyt indukcyjnych. Najlepiej zaopatrzyć się w kilka modeli o różnych średnicach i głębokościach.

Po piąte – chlebak. Pojemnik na chleb jest bardzo praktycznym elementem wyposażenia kuchni. Dzięki niemu pieczywo pozostanie świeże, a my będziemy mogli na dłużej cieszyć się smakiem ulubionych przekąsek. Chlebak może być przy tym całkiem interesującym akcentem dekoracyjnym.

Akcesoria dla mieszkania i domu, porady dotyczące wyboru oraz wskazówki na temat tego, czego nie może w waszym domu zabraknąć. Zapraszamy!

ul. Mobilna 5, 25-415 Kraków

802 456 923

kontakt@figazmakiem.edu.pl