Modne wnętrza. Znamy już trendy na 2020 rok!

Modne wnętrza. Znamy już trendy na 2020 rok!

W świecie trendów czas płynie szybciej. Dość powiedzieć, że kiedy my powoli myślimy o pozbyciu się zimowych ubrań i włożeniu czegoś wiosennego, projektanci wiedzą już, co będziemy nosić… kolejnej wiosny. Tak samo jest w kwestii trendów wnętrzarskich. Już dziś wiemy, jakie tendencje będą lansowane w przyszłym roku. Dla miłośników modnych wnętrz przygotowaliśmy krótki przegląd nadchodzących trendów we współpracy ze specjalistami z www.metroz.pl – sklepu oferującego szeroki wybór produktów do domu, ogrodu oraz domowego warsztatu. Metroz.pl to ludzie, którzy o urządzeniu wnętrz wiedzą niemal wszystko!

Modne kolory – będzie smakowicie
Jakie kolory pojawią się we wnętrzach w 2010 roku? Eksperci podkreślają, że dominować będzie słodka i apetyczna gama karmelu, czekolady, kawy z mlekiem i miodu, pojawią się też odcienie brzoskwiniowe, morelowe i ciepłe odcienie pomarańczy. Czyli to wszystko, co od lat uchodzi za…kicz i kojarzy się z niezbyt gustowną dekadą lat dziewięćdziesiątych. Warto jednak zaznaczyć, że dziś farby i pigmenty są zupełnie innej jakości, a odcienie z nic uzyskiwane są głębsze, wielowymiarowe i bardziej nasycone.

Jako uzupełnienie pojawi się jeszcze pudrowy róż. Co z bielą i czernią? To kolorystyczna baza, która jest uniwersalna i nigdy nie wychodzi z mody. Jak wprowadzić modne kolory do wnętrz? Eksperci lansują wnętrza monochromatyczne, warto jednak pamiętać, że tego typu aranżacje mogą się szybko znudzić i już za rok czy dwa będą wyglądać nieaktualnie. Dlatego lepiej jest trzymać się bezpiecznej bazy, a modne kolory dozować ostrożniej – na przykład pudrowy róż wprowadzić w dodatkach czy tapicerce mebli, ściany pozostawiając neutralne. Warto też zauważyć, że paleta ciepłych i „kulinarnych” barw znakomicie zgra się z modnym stylem skandynawskim stawiającym na naturalne drewno.

A co zdecydowanie wychodzi z mody? A anachroniczne projektanci wnętrz uważają mocne akcenty kolorystyczne i kontrasty w malowaniu ścian, okładziny udające kamień czy cegłę oraz… popularne u nas szarości. Oczywiście należy pamiętać, że posiadanie modnego wnętrza nie powinno być naszym priorytetem – ważniejsze, by mieć wnętrze, w którym dobrze i komfortowo się czujemy.

Modne style 2020
Styl skandynawski nadal trzyma się mocno i nic nie wskazuje na to, by miał się nam znudzić. Dominuje jednak jego cieplejsza i bardziej przytulna wersja. Odchodzimy od minimalistycznych, białych wnętrz na rzecz drewna, kamienia, lnianych pledów, ceramicznych dodatków oraz – co nie jest nowością, ale w nadchodzącym roku znów będzie mocno zaakcentowane – dużej ilości zieleni w mieszkaniu.

Powoli odchodzi natomiast fascynacja retro. Wygląda na to, że geometryczne wzory, patyczkowate nóżki i inne elementy sprzed dekad przestają fascynować projektantów. Nową tendencją są meble ciężkie i masywne o obłych kształtach, jakby składane z kul i walców. Uwaga: tego rodzaju meble wymagają dużej przestrzeni, w ciasnym mieszkaniu będą przytłacza i zdominują całe pomieszczenie. W takiej sytuacji lepiej sięgnąć po meble obłe, ale nie lite, tylko ażurowe i o opływowych kształtach.
 

Akcesoria dla mieszkania i domu, porady dotyczące wyboru oraz wskazówki na temat tego, czego nie może w waszym domu zabraknąć. Zapraszamy!

ul. Mobilna 5, 25-415 Kraków

802 456 923

kontakt@figazmakiem.edu.pl