Jak urządzić przytulny dom?

Jak urządzić przytulny dom?

Po latach dominacji chłodu i sterylnej bieli w wystroju wnętrz dziś na topie są wnętrza przytulne. Zaczęło się oczywiście do stylu skandynawskiego, w którym dominują naturalne, ciepłe barwy, a biel, także popularna rozjaśnia całość, nie jest jednak zimna i lśniąca, raczej naturalna. Polacy z ulga sięgają po nowe trendy. Szczególnie w kraju, w którym przez blisko połowę roku jest dość ciemno i chłodno, ciepło domowego ogniska jest wyjątkowo ważne dla naszego samopoczucia.

Jak urządzić przytulny dom, by był ciepły, estetyczny i jasny?

Oto kilka zasad.

Mniej znaczy więcej
Choć w katalogach możemy znaleźć wnętrza pełne bibelotów, drobiazgów, dekoracji i wyglądają one dobrze, w praktyce zasada umiaru sprawdza się zdecydowanie lepiej. W uporządkowanych wnętrzach lepiej się funkcjonuje. Są one też znacznie łatwiejsze do utrzymania w czystości i porządku. Jednak zupełny brak dekoracji sprawia, że dom wydaje się pusty, pozbawiony „duszy”. Dlatego wybierając dekoracje do mieszkania zdecydujmy się na kilka wyrazistych elementów, które nadają charakteru. Świetnie sprawdzi się wszystko, co odzwierciedla nasze upodobania i indywidualne życie rodziny. Na przykład galeria zdjęć rodzinnych będzie wyglądała zdecydowanie ciekawiej niż modny plakat, jaki możemy znaleźć w każdym katalogu. Wystarczy wybrać najciekawsze zdjęcia i dobrać do nich estetyczne ramki. Duzy wybór ramek na zdjęcia znajdziemy na stronie www.metroz.pl.

Rośliny ożywią wnętrze
Dziś kwiaty doniczkowe są znowu modne. I nic dziwnego – nic lepiej od roślin nie ożywia wnętrza. W mieszkaniu możemy hodować niemal dowolne rośliny – zapytajmy w kwiaciarni, jakie gatunki najlepiej sprawdzą się w warunkach, jakimi dysponujemy. Modna monstera, a może kolekcja kaktusów, czy paprocie, które wróciły do łask? Wybór jest naprawdę duży. Co ważne, nie musimy się ograniczać. Popularny dziś trend urban jungle to duża ilość zieleni w mieszkaniu – od ogródka ziołowego i domowej uprawy warzyw aż po kwiaty typowo dekoracyjne. Aby rośliny rzeczywiście ozdabiały wnętrze, zadbajmy o spójne i estetyczne doniczki i osłonki doniczkowe. Znajdziemy je na przykład w sklepie internetowym www.metroz.pl.

Weź się otul
Przytulność we wnętrzach dają też wszelkie akcesoria, które kojarzą się z relaksem i wypoczynkiem, a także miękkie faktury i ciepłe, stonowane barwy. Szczególnie zimą i jesienią warto zadbać o to, by kanapa i fotele zachęcały do zagłębienia się z kubkiem gorącej kawy lub aromatycznej herbaty. Ocieplimy te miejsca, kładąc dekoracyjne poduszki i miękkie, ciepłe pledy, które ogrzeją nas w chłodne dni. Warto zadbać o to, by przedmioty te były kolorystycznie zgrane z wnętrzem. Oczywiście mogą być też kontrastowe – na przykład do jasnych mebli i ścian śmiało możemy dobrać dodatki w mocnych barwach. Ważne, by kolorystyka była spójna i zgrana.

Zapach ma znaczenie
Przytulny dom to dom, który pięknie pachnie. Nie zawsze niestety w powietrzu unosi się naturalny aromat świeżo wypiekanego ciasta czy parzonej kawy, dlatego sięgnijmy po odświeżacze powietrza, patyczki zapachowe czy świece, które napełnią mieszkanie przepięknym zapachem.
 

Akcesoria dla mieszkania i domu, porady dotyczące wyboru oraz wskazówki na temat tego, czego nie może w waszym domu zabraknąć. Zapraszamy!

ul. Mobilna 5, 25-415 Kraków

802 456 923

kontakt@figazmakiem.edu.pl