Jak wyremontować i urządzić mieszkanie na wynajem?

Jak wyremontować i urządzić mieszkanie na wynajem?

Mieszkanie na wynajem to jeden z popularniejszych pomysłów inwestycyjnych. Czy dobry? Stopa zwrotu z tej inwestycji zleży od tego, jakiego typu mieszkanie kupimy, w jakiej cenie i za ile uda się je wynająć. Aby mieszkanie na wynajem było opłacalne najlepiej więc trafić na okazję cenową – zwykle są to lokale wymagające dużego remontu zanim udostępnimy je lokatorom. Jak tanio i dobrze wykonać taki remont? Jak urządzić mieszkanie na wynajem, by cieszyło się zainteresowaniem potencjalnych najemców? Oto kilka podpowiedzi.

Remont mieszkania na wynajem
Przede wszystkim decydując się na remont, musimy zdecydować, czy wykonujemy go samodzielnie, czy wynajmujemy ekipę remontową, a może wolimy wariant mieszany. Który jest najlepszy? Wszystko zależy od sytuacji. Jeśli nie mamy umiejętności oraz doświadczenia, powierzenie zadania doświadczonej ekipie bezie najlepszym wyjściem. Jeśli natomiast potrafimy wykonywać tego typu prace, warto jak najwięcej zrobić samodzielnie, bo to istotna oszczędność. Należy jednak pamiętać, że są prace, które wymagają fachowców z odpowiednimi uprawnieniami, chodzi przede wszystkim o instalację elektryczną i gazową, także w przypadku kanalizacji jest taka potrzeba. Dlatego w wielu przypadkach idealny balans między ceną a jakością osiągniemy, wybierając wariant mieszany. Najcięższe prace wykonuje wówczas ekipa remontowa, natomiast my już samodzielnie zajmujemy się wykończeniem mieszkania, przede wszystkim chodzi tu o malowanie i tego typu prace, które są dość proste, a jednak kosztowne, gdy wykonuje je firma remontowa.

W takiej sytuacji oczywiście trzeba tez wliczyć do budżetu zakup materiałów i akcesoriów niezbędnych do przeprowadzenia remontu naszego wnętrza. W sklepie internetowym www.metroz.pl znajdziesz bogaty wybór wszystkiego, co potrzebne jest, by samodzielnie wyremontować i urządzić mieszkanie. Sprzedawane produkty pochodzą od najlepszych producentach i posiadają naprawdę atrakcyjne ceny. To najlepsze miejsce do zaopatrzenia się dla każdego, kto planuje remont lub pasjonuje się majsterkowaniem.

Wyremontowane mieszkanie trzeba jeszcze urządzić. Na co postawić, by się nie zrujnować, a by mieszkanie wyglądało dobrze i znalazło chętnych? Przede wszystkim warto pamiętać, że to co sprzedaje się najlepiej to pewna neutralna baza, która lokatorzy mogą podkręcić własnymi dodatkami, by nadać jej indywidualny charakter. Stąd taka popularność w wynajmowanych wnętrzach neutralnych barw – białe czy jasnoszare ściany sprawdzą się najlepiej, mocne kolory mogą nie trafić w gust najemców. Także meble powinny być maksymalnie proste. Warto celować w to, co współcześnie jest modne – w wynajmowanych mieszkaniach dobrze sprawdza się popularny styl skandynawski, szukamy więc mebli białych lub w naturalnych barwach drewna. Klasyczne regały, kanapa, prosta szafa – to idealny zestaw do wynajmowanego mieszkania.

Jeśli chcemy obniżyć koszty wyposażenia, możemy poszukać mebli do odświeżenia, zamiast kupować nowe. Znajdziemy je na przykład w serwisach aukcyjnych i na stronach z ogłoszeniami. Wszystko co potrzebne do renowacji i odświeżenia starych mebli znajdziemy natomiast na stronie www.metroz.pl.

 

Akcesoria dla mieszkania i domu, porady dotyczące wyboru oraz wskazówki na temat tego, czego nie może w waszym domu zabraknąć. Zapraszamy!

ul. Mobilna 5, 25-415 Kraków

802 456 923

kontakt@figazmakiem.edu.pl