Trendy w urządzaniu wnętrz: co jest teraz na topie?

Trendy w urządzaniu wnętrz: co jest teraz na topie?

Trendy w urządzaniu wnętrz zmieniają się zdecydowanie wolniej niż mody dotyczące na przykład ubrań czy makijaży. Nie ma tu wielu sezonowych przełomów, jednak możemy obserwować powolne zmiany i wyłaniające się z nich dominujące tendencje. Dlatego bez trudu odróżnimy wnętrza modne dziś od tych, które urządzono w stylu będącym na topie przed dekada. Jakie tendencje dominują dzisiaj? Jak wygląda modne wnętrze? Oto przegląd trendów przygotowany we współpracy z ekspertami zer sklepu www.metroz.pl specjalizującego się w sprzedaży asortymentu do domu, ogrodu oraz warsztatu. Z Metroz.pl zrobisz
remont, urządzisz wnętrza, a także wyposażysz swój domowy warsztat majsterkowicza i zadbasz o rośliny w domu i ogrodzie.

Trendy w urządzaniu wnętrz 2019
Urban jungle czyli miejska dżungla to hasło, pod którym kryje się maksymalnie dużo zieleni we wnętrzach. Na pierwszym miejscu są oczywiście naturalne rośliny. Od kilku lat widać wielki powrót roślin doniczkowych we wnętrzach. To już nie są dekoracje rodem z mieszkania dziadków – hodowlą roślin pasjonują się dziś młodzi ludzie. Chętnie czerpią jednak inspiracje ze stylu retro – szalenie modne są na przykład kwietniki z lat PRL – oczywiście odnawiane przez miłośników majsterkowania, by zyskały nowy blask. Jeśli chodzi o rośliny, także wracają do łask gatunki sprzed lat – hitem są ogromne monstery o dziurawych liściach czy paprocie niedawno kojarzone z prowincjonalnymi urzędami.

Trend urban jungle to także motywy roślinne w akcentach dekoracyjnych. Wspomniana już monstera jest modnym motywem na przykład na poduszkach, naczyniach czy nawet naklejkach ściennych. Nadruki roślinne pojawiają się na pościeli, modnym dodatkiem są też botaniczne grafiki i plakaty zdobiące ściany.

Hygge nadal modne
Przytulność w stylu skandynawskim to styl, który pokochali Polacy i który nadal utrzymuje się w czołówce trendów. Jak wykreować wnętrze w tym stylu? Jego podstawą są jasne, naturalne kolory: biel, beże i szarości. Do tego naturalne materiały, takie jak drewno czy kamień. Dominuje prostota i funkcjonalność, meble są wizualnie lekkie. W stylu hygge nie ma miejsca na wnętrza zimne, połyskliwe i pozbawione dodatków. Liczy się indywidualny charakter, stąd zamiast plakatów z masowej produkcji wybieramy raczej rodzinne zdjęcia, stawiamy pamiątki z podróży czy przedmioty związane z naszym hobby. Mile widziane są też elementy własnoręcznie wykonane, nawet jeśli daleko im do doskonałości.

Retro trzyma się mocno
Nadal trwa zainteresowanie wzornictwem retro. Przedmioty z lat pięćdziesiątych, sześćdziesiątych i siedemdziesiątych uchodzą dziś za ikoniczne i osiągają niebotyczne ceny na aukcjach, dlatego zdecydowanymi szczęściarzami mogą czuć się ci, którzy tego typu perełki odziedziczyli po dziadkach czy rodzicach. Pozostałym zostaje szukanie w serwisach ogłoszeniowych lub wybieranie mebli i dodatków wykonanych współcześnie, ale nawiązujących do wnętrz z tamtych lat. Geometryczne wzory, cienkie nóżki, nowa odsłona meblościanki – to wszystko znajdziemy w ofercie największych wnętrzarskich marek na świecie.
 

Akcesoria dla mieszkania i domu, porady dotyczące wyboru oraz wskazówki na temat tego, czego nie może w waszym domu zabraknąć. Zapraszamy!

ul. Mobilna 5, 25-415 Kraków

802 456 923

kontakt@figazmakiem.edu.pl