Nie kupuj mebli, zrób je samodzielnie!

Nie kupuj mebli, zrób je samodzielnie!

Dziś kupienie dowolnego mebla, jaki tylko sobie wymyślimy nie stanowi problemu. Jeśli nie znajdziemy go w sklepach stacjonarnych, to na pewno wyszukamy przez internet – możemy korzystać z oferty z całego świata. Jeśli i to nam nie wystarcza, bez trudu znajdziemy pracownie, które realizują projekty na zamówienie. A jednak coraz więcej osób podejmuje trud samodzielnego wykonania mebli wedle własnego projektu lub choćby renowacji starych mebli. Dlaczego?
Majsterkowanie to pasja, która wciąga. Wykonanie czegoś samodzielnie daje ogromną satysfakcję. W dodatku wnętrze, w którym pojawią się przedmioty inne, iż seryjnie wykonane od razu nabiera innego charakteru, ma duszę i pokazuje, że mieszkają w nim ludzie niebanalni i kreatywni.

Jak zacząć przygodę z majsterkowaniem na potrzeby urządzenia własnego mieszkania? Oto kilka podpowiedzi, które przygotowaliśmy wraz ze sklepem www.metroz.pl, który ma szeroką ofertę produktów właśnie dla majsterkowiczów – znajdziecie tu wszystko, co potrzebne do remontu, domowego warsztatu, urządzania wnętrz czy organizacji ogrodu i zieleni w domu.

Renowacja mebli jest zadaniem o różnych stopniach trudności. Jednak już zwykłe odświeżenie mebla może sprawić, że zyska on nowy wygląd i będzie różnił się od produkcji masowej, a z tym poradzi sobie nawet osoba, która dopiero zaczyna swoją przygodę z majsterkowaniem. Najprostszą metoda odświeżania starych mebli jest ich malowanie. Idealnie nadają się do tego farby kredowe. Mają one wiele atutów – przede wszystkim można je nakładać bez mozolnego przygotowywania i szlifowania podłoża – wystarczy odtłuścić powierzchnię przeznaczoną do malowania. Ponadto bardzo łatwo się rozprowadzają, mają bogata paletę kolorystyczną i wysoki stopień krycia. Powierzchnię pomalowaną farbą kredowa wystarczy tylko zabezpieczyć dodatkowo woskiem lub lakierem (można kupić lakier w spray, którego aplikacja jest wyjątkowo łatwa) i nowe oblicze mebla już gotowe. Oczywiście farby kredowe mogą być używane takie do malowania różnego rodzaju wzorów. W internecie znajdziemy liczne tutoriale i inspiracje pokazujące, jak w prosty sposób poprzez malowanie można nadać meblom nowy wygląd. Warto pamiętać, że w ten sposób możemy szybko odświeżyć zarówno meble, które już mamy w domu jak i różnego typu znaleziska z serwisów ogłoszeniowych, aukcji internetowych czy znaleziska. spod altanek śmieciowych, bo właśnie w taki sposób często można pozyskać ciekawe meblowe okazy do renowacji.

Na początek przygody z majsterkowaniem warto też zaprzyjaźnić się z wyrzynarką. To proste w obsłudze urządzenie, które pozwoli nam na wycinanie różnego typu kształtów z desek czy sklejki. Przy użyciu wyrzynarki możemy wykonać dekoracyjne detale, na przykład wyciąć litery tworzące imiona jako ozdobę dziecięcego pokoju. Wykonamy tez łatwo i szybko szalenie modne półki chmurki.

Bardzo prostym projektem DIY dla początkujących majsterkowiczów jest też modny regal – drabina. Jak go zrobić? Możemy wybrać wersję najprostszą, czyli przerobić na półki starą drewnianą drabinę. Trzeba ją oczyścić, żeby była gotowa na malowanie, a do stopni dokręcić lub przybić deski, które będą tworzyły półki regalu. Następnie całość malujemy. Lub – jeśli taki efekt nas zadowala -jedynie pokrywamy bezbarwnym lakierem, zachowując naturalny kolor i fakturę drewna.
 

Akcesoria dla mieszkania i domu, porady dotyczące wyboru oraz wskazówki na temat tego, czego nie może w waszym domu zabraknąć. Zapraszamy!

ul. Mobilna 5, 25-415 Kraków

802 456 923

kontakt@figazmakiem.edu.pl