Jak urządzić domowy warsztat?

Jak urządzić domowy warsztat?

Majsterkowanie to wspaniała pasja, która wciąga coraz więcej osób. Znów modna stała się umiejętność wykonania czegoś własnoręcznie. Skąd ten renesans prac ręcznych? Niektórzy twierdzą, że to efekt przesytu nadmiarem rzeczy produkowanych masowo, szybko i z myślą o krótkim życiu i błyskawicznym wyrzuceniu, by kupić lepszy model. Tęsknimy za solidnością i rzeczami na lata, z indywidualnym piętnem, a tę potrzebę pozwala nam zaspokoić właśnie majsterkowanie nazywane coraz częściej DIY od angielskiego zwrotu do it yourself, czyli zrób to sam. Poza tym fizyczna praca, której efekty są materialne i namacalne jest cudowną odtrutką na bolączki życia i pracy w cyfrowej rzeczywistości, w której dotykamy tylko ekranów i klawiatury. Nic więc dziwnego, zew współcześni trzydziestolatkowie z zapałem majsterkują – czy to w miejskich pracowniach, czy na różnego rodzaju imprezach dla miłośników prac ręcznych i targach. Wzrasta też liczba osób, które chcą urządzić sobie w domu niewielki warsztat majsterkowicza.

Jak się do tego zabrać?
Jak wyposażyć miejsce do majsterkowania w domu? Przygotowaliśmy kilka podpowiedzi we współpracy z ekspertami ze sklepu ww.metroz.pl który oferuje właśnie bogaty asortyment akcesoriów dla majsterkowiczów oraz oso prowadzących remonty. Na stornievwww.metroz.pl znajdziemy też wszystko, czego potrzebujemy do urządzenia i pielęgnacji ogrodu oraz różnego rodzaju akcesoria do urządzenia wnętrza.

Na początek nie ma sensu kupować drogich narzędzi, które zajmują wiele miejsca. Jeśli dopiero zaczynamy swoją przygodę z majsterkowaniem, z pewnością będziemy wykonywać raczej drobne przeróbki i realizować niewielkie projekty. Dlatego wystarczy nam skrzynka z uniwersalnym zestawem narzędzi. Młotek, zestaw kluczy i śrubokrętów, kombinerki i szczypce to absolutna podstawa. Jeśli chcemy pracować szybciej, warto zaopatrzyć się także w elektryczną wkrętarkę – jest bardzo przydatna także podczas samodzielnego montażu mebli, a nie kosztuje wiele. Na wyposażeniu początkującego majsterkowicza na pewno musi się też znaleźć miarka oraz poziomica. Bardzo przydatny jest pistolet do klejenia na gorąco – przy jego użyciu możemy zrobić naprawdę wiele. Jeśli natomiast planujemy zajmować się na początek odświeżaniem i renowacją mebli, przydatny może być też taker tapicerski oraz zestaw ostrych noży i ostrzy.

Z czasem oczywiście możemy rozbudowywać nasz warsztat. Jeśli połkniemy bakcyla i będziemy rozwijać nasze umiejętności w zakresie majsterkowania, na pewno przydadzą nam się dobrej jakości elektronarzędzia, jakie znajdziemy na stronie www.metroz.pl. Bardzo przydatnym urządzeniem jest wiertarko – wkrętarka, która pozwala na wiercenie otworów oraz umieszczanie w nich wkrętów. Wiele projektów można też zrealizować, dysponując dobrej jakości wyrzynarką do drewna. Dzięki niej znacząco przyspieszymy też prace związane z cięciem i przycinaniem drewna – wyrzynarka działa szybciej i precyzyjniej niż piła do drewna.

Oczywiście urządzając domowy warsztat pamiętajmy, że musi w nim panować porządek, dlatego w sklepie dla majsterkowiczów warto zaopatrzyć się w system organizacji narzędzi oraz pudełka, skrzynki i organizery, które pozwolą uporządkować drobne elementy.

 

Akcesoria dla mieszkania i domu, porady dotyczące wyboru oraz wskazówki na temat tego, czego nie może w waszym domu zabraknąć. Zapraszamy!

ul. Mobilna 5, 25-415 Kraków

802 456 923

kontakt@figazmakiem.edu.pl