5 pomysłów na prezent na parapetówkę

5 pomysłów na prezent na parapetówkę

Przeprowadzka do nowego mieszkania czy domu to ogromne wydarzenie. Nic więc dziwnego, że tradycją stały się przyjęcia i imprezy organizowane z tej okazji. Nazwa parapetówka pochodzi od faktu, że często organizowano je we wnętrzach jeszcze nieurządzonych, dlatego parapety traktowano jako bufet. Dziś to już tylko nazwa, najczęściej zapraszamy gości na nowe mieszkanie, gdy jest już gotowe do pokazania i właśnie się wprowadziliśmy.

Obyczaj nakazuje, by udając się na parapetówkę, wręczyć gospodarzom prezent. Zwykle – poza klasyką taką jak butelka dobrego wina czy efektowna bombonierka – w podarunku przynosimy rzeczy do mieszkania, a więc akcesoria, drobiazgi do dekoracji i inne tego typu przedmioty. Co wręczyć, gdy zaproszono nas na parapetówkę? Oto pięć propozycji niebanalnych prezentów na nowe mieszkanie. Wszystkie te przedmioty znajdziecie w sklepie www.metroz.pl, który specjalizuje się w sprzedaży artykułów wyposażenia wnętrz oraz przedmiotów do domowego warsztatu, narzędzi do przeprowadzenia remontu czy wszystkiego, co potrzebne, by urządzić i pielęgnować ogród wokół domu.

Ramki do zdjęć to uniwersalny prezent. Niemal każdy umieszcza we wnętrzu rodzinne zdjęcia, fotografie z wyjazdów czy uwiecznione na zdjęciach zajmowanie się swoim hobby. Dlatego ramki do zdjęć, szczególnie gdy są utrzymane w neutralnym stylu, to idealny prezent z okazji nowego mieszkania. Z pewnością się przydadzą, a jest spora szansa, że gospodarze, którzy dopiero się urządzają, jeszcze nie zadbali o takie drobiazgi.

Koc i termofor to świetny zestaw dla każdego domatora. Szczególnie zimą i jesienią milo jest ułożyć się na kanapie, otulić pledem i dodatkowo ogrzać sobie stopy lub dłonie ciepłym termoforem.

Dla miłośników wina także znajdziecie coś na stronie www.metroz.pl. Stojak na wino to praktyczny prezent, który ułatwi zorganizowanie butelek w barku. Jest też atrakcyjnym przedmiotem dekorującym wnętrze kuchni, jadalni czy salonu. Także zestaw do serwowania wina to coś, co na pewno przyda się gospodarzom.

Zastawa stołowa to klasyczny prezent na parapetówkę. Oryginalnie malowane filiżanki do serwowania kawy czy efektowne kubki do herbaty to coś, co przyda się w każdym domu. Jest to prezent praktyczny, a przez to uniwersalny.

Hamak lub fotel wiszący to modne i efektownie wyglądające miejsce do wypoczynku. Tak zwane krzesła brazylijskie są dziś bardzo popularne, często można zobaczyć je na zdjęciach w magazynach wnętrzarskich. Świetnie sprawdzają się w salonie, w pokoju dziecięcym czy na tarasie, jeśli to właśnie tam tworzymy kącik do relaksu. Hamak możemy tez oczywiście zawiesić w ogrodzie, w sezonie letnim będzie idealnym miejscem, by wypoczywać w cieniu drzew. Oczywiście należy pamiętać, że tego rodzaju prezent możemy wręczyć tylko w sytuacji, gdy jesteśmy pewni, że gospodarze lubią takie przedmioty i mają na nie miejsce. Hamak jako prezent dla właścicieli kawalerki wzbudzi tylko ich irytację faktem, że nie mogą z podarunku skorzystać, bo metraż jest zbyt mały. Jeśli jednak wiemy, że znajomym taki hamak się przyda, jest to świetny pomysł na prezent z okazji parapetówki.
 

Akcesoria dla mieszkania i domu, porady dotyczące wyboru oraz wskazówki na temat tego, czego nie może w waszym domu zabraknąć. Zapraszamy!

ul. Mobilna 5, 25-415 Kraków

802 456 923

kontakt@figazmakiem.edu.pl