Urządzanie wnętrz: modne ściany

Urządzanie wnętrz: modne ściany

Wygląd ścian znacząco wpływa na całe wnętrze. Dlatego to właśnie zmiany wyglądu ścian pomogą nam szybko i łatwo odświeżyć mieszkanie bez konieczności robienia dużego remontu. Warto się o to pokusić, gdy nasze mieszkanie już nam się opatrzyło, czujemy, że przydałoby się w nim coś nowego, czujemy potrzebę zmian, a nie jesteśmy gotowi na kosztowne zmiany aranżacji. Jakie ściany są teraz modne? Jak zmiana ścian odmieni wnętrze? Oto krótki poradnik, jaki przygotowali dla Was eksperci z metroz.pl – sklepu oferującego wszystko, co potrzebne jest do remontu, urządzenia ogrodu czy do majsterkowania.
Przedstawiamy kilka prostych pomysłów uatrakcyjnienia wyglądu ścian.

Zmiana koloru jednej ściany to niewielkie przedsięwzięcie, a diametralnie zmienia wygląd pomieszczenia. Do wyboru mamy dwie opcje – delikatna operowanie odcieniami lub wyrazisty kontrast. Pamiętajmy, że barwy zmieniają optyczny odbiór wielkości pomieszczenia, dlatego operując nimi możemy wyrównać proporcje pokoju. Ciemna ściana szczytowa sprawi, że wąski pokój wyda się bardziej kwadratowy, jasne ściany optycznie powiększa pomieszczenie. Wyrazisty kolor ściany będzie też mocnym akcentem kolorystycznym, który ożywi neutralne wnętrze. To też dobry sposób, by wprowadzić do swojego wnętrza modne aktualnie kolory, które w większej ilości mogłyby być przytłaczające, na przykład czerwień, kobalt czy butelkową zieleń.

Tapety znów są modne.
Przez lata uchodziły za synonim kiczu sprzed lat. Oczywiście trzeba zaznaczyć, że współczesne tapety wyglądają zupełnie inaczej niż te dawne. Przede wszystkim są zdecydowanie lepszej jakości i łatwiej się je nakłada, dzięki czemu efekt wizualny jest znacznie lepszy. Jakie tapety są modne? Zdecydowanie odchodzi się od jednolitych, które zastępują farby czy od klasycznych, drobnych wzorków. Modne są tapety z wyrazistymi motywami geometrycznymi czy roślinnymi. A co z fototapetami? Kojarzone z najgorszą odsłoną stylistyczną lat dziewięćdziesiątych wracają w ironicznej odsłonie – gdy nie traktuje się ich całkiem serio mogą być niebanalnym dodatkiem.

Pewną odmianą tapet są naklejki ścienne.
Ich ogromną zaleta jest to, że nakleja się je bardzo prosto i w każdej chwili można je usunąć, nie niszcząc ściany. To najprostszy sposób zmiany wyglądu ścian w mieszkaniu – wystarczy kupić i nakleić. Naklejki najczęściej spotykamy w pokojach dziecięcych – różnego rodzaju motywy z bajek, urocze zwierzątka czy gwiazdki wyglądają tam znakomicie. Jednak i w innych pomieszczeniach ściany ozdobione naklejkami mogą wyglądać dobrze. Szczególnie popularne sam minimalistyczne napisy, które ożywiają klasyczne, białe wnętrza. Bardzo ciekawym pomysłem są naklejki naśladujące ramki do zdjęć – to ciekawy pomysł na zaaranżowanie domowej galerii zdjęć na ścianie.
Oczywiście należy pamiętać, że tego typu pomysły najlepiej realizować na ścianach czystych i odświeżonych, bo jeśli o to nie zadbamy to efekt dekoracyjny nie będzie zadowalający.
 

Akcesoria dla mieszkania i domu, porady dotyczące wyboru oraz wskazówki na temat tego, czego nie może w waszym domu zabraknąć. Zapraszamy!

ul. Mobilna 5, 25-415 Kraków

802 456 923

kontakt@figazmakiem.edu.pl