Wyposażenie wnętrz – co pomorze Ci utrzymać porządek w domu?

Wyposażenie wnętrz – co pomorze Ci utrzymać porządek w domu?

Choć są zwolennicy tak zwanego artystycznego nieładu, wiele wskazuje na to, że uporządkowane wnętrza zdecydowanie lepiej wpływają na funkcjonowanie człowieka. Lepiej się przebywa, pracuje, odpoczywa we wnętrzach, w których panuje lad i wszystko ma swoje miejsce. Poza sprawami estetycznymi ma to także wymiar praktyczny – jeśli wszystko jest na swoim miejscu, nie tracimy bezcennego przecież czasu na szukanie zagubionych przedmiotów i kolejne gruntowne porządki, które mają pomóc w zapanowaniu nad chaosem.

Jak urządzić wnętrze, by było uporządkowane i by utrzymanie go w tym stanie nie wymagało wiele wysiłku?
Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że minimalizm to trend, który nieprzypadkowo cieszy się tak dużą popularnością. Mniejszą liczbę przedmiotów łatwiej jest utrzymać w porządku oraz znaleźć dla każdej z rzeczy właściwe miejsce. Pamiętajmy, że w naszym domu powinny znajdować się rzeczy wyłącznie praktyczne oraz takie, które są dla nas ważne na przykład ze względu na walory estetyczne. Minimalistyczne i uporządkowane wnętrze nie musi być wcale pozbawione ozdób! Ważne jednak, by bibelotów było niewiele. Oryginalne propozycje dekoracyjne znajdziemy na przykład w sklepie internetowym pod adresem www.metroz.pl.

Ważne jest też, by zadbać o odpowiednią przestrzeń do przechowywania.
Jeśli wszystko trzymamy na wierzchu na otwartych pólkach bardzo trudno utrzymać to w czystości, pojawia się natomiast wrażenie nieporządku. Dlatego w każdym domu powinny znajdować się różnego rodzaju koszyki, pojemniki i pudelka, które pomogą nam w przechowywania przedmiotów. Szczególnie przydają się do przechowywania różnego rodzaju drobiazgów, które łatwo możemy zgubić. Na przykład koszyczek na klucze postawiony w przedpokoju znacząco ułatwi nam odkładanie kluzy na miejsce i sprawi, że rano przed wyjściem nie będziemy się miotać w ich poszukiwaniu. Także w szafach i szafkach warto prowadzić pojemniki, by posortować i ułożyć ich zawartość – znacząco ułatwia to korzystanie z nich i wprowadza łatwy do utrzymania ład. W sklepie metroz.pl znajdziemy szeroki wybór pudełek, pojemników i akcesoriów do przechowywania. Warto skorzystać na przykład z worków próżniowych, które świetnie nadają się do przechowywania ubrań czy dodatków z innego sezonu. W workach próżniowych ubrania zajmują mniej miejsca, nie niszczą się i są szczelnie zamknięte, przez co nie zaatakują ich mole.

Warto też pamiętać, że porządek w mieszkaniu zdecydowanie łatwiej utrzymamy, jeśli wybierzemy strategię codziennych drobnych czynności a nie gruntownych porządków od czasu do czasu. Warto więc pamiętać o tym, by każdego dnia wieczorem odkładać przedmioty nam miejsce, ułożyć poduszki i pledy na kanapie, czy uporządkować biurko. Dobrze dobrane akcesoria do sprzątania, jakie znajdziemy na przykład w ofercie metroz.pl ułatwią nam codzienne sprzątanie. Jeśli w tej kwestii wdrożymy pewną rutynę i będziemy jej przestrzegać to będziemy cieszyć się uporządkowanym i czystym wnętrzem bez zbędnego wysiłku. 

Akcesoria dla mieszkania i domu, porady dotyczące wyboru oraz wskazówki na temat tego, czego nie może w waszym domu zabraknąć. Zapraszamy!

ul. Mobilna 5, 25-415 Kraków

802 456 923

kontakt@figazmakiem.edu.pl